>

Nasze aktualności

Pokochaj pluszowego misia…

W ostatnich dniach listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, które organizowane były w szkole. Ciekawe zajęcie, pełne misiowych wrażeń bardzo podobały się dzieciom. Nasze kochane przedszkolaki włączyły się również w szkolną akcję zbiórki pluszaków dla dzieci z oddziału onkologicznego. Za  wsparcie tej akcji serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom.

Przedszkolaki znają znaki

Ostatni tydzień września  poświęciliśmy bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dzieci dzielnie ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię, poznawały znaki drogowe, numery alarmowe, a wszystko po to, żeby czuć się bezpiecznie na drodze.

Szczęśliwego nowego roku… szkolnego;-)

W poniedziałek, 3. września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Wszystkim uczniom, małym i dużym, życzymy cudownych wędrówek w świat wiedzy. Powodzenia!

Nadeszły wakacje!

I stało się… Dziś zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Jaki to był rok? Na pewno kreatywny, roztańczony, rozśpiewany, wesoły i kolorowy. Niech wakacje również przyniosą nam radość i nowe odkrycia. Wszystkim kochanym przedszkolakom życzę wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

  

Roztańczona  Przedszkolandia

W ostatni wtorek roku szkolnego, w zaprzyjaźnionej szkole w Sukowie, odbył się I Gminny Przegląd Artystyczny Przedszkoli – Roztańczony Przedszkolak na Scenie. Nasze dzieci, tańcząc Wiewióreczkę, zdobyły II miejsce w kategorii punktów przedszkolnych. Każde dziecko otrzymało medal. Oprócz tego otrzymaliśmy nagrody rzeczowe – kręgle i grę planszową oraz zaproszenie do bawialni Bajkowa Kraina dla całej grupy. Wisienką na torcie okazał się puchar, który przedszkolaki mogły wznieść zaraz po otrzymaniu. To było piękne doświadczenie dla naszych dzieci. Oby więcej takich twórczych wydarzeń. Gratulujemy naszym małym artystom:-)

        

Gminny Dzień Dziecka

W ostatnim czasie – 3. czerwca – Przedszkolandia, w towarzystwie starszych koleżanek, reprezentowała naszą szkołę na obchodach Dnia Dziecka w Daleszycach. Było miło zatańczyć Wiewióreczkę dla tak licznie zgromadzonej widowni. Wszystkim dzieciom, małym i dużym, wszystkiego najlepszego z okazji ich święta:-)

  

Karate w Przedszkolandii

W ostatnim tygodniu maja odwiedził nas sensei Mariusz Banasik i poprowadził zajęcia karate. Najpierw była rozgrzewka, zajęcia właściwe, pokaz uderzeń, a na koniec zabawy i pokaz kata. Wszytko to w ramach majowych warsztatów Kreatywna Przedszkolandia. Dziękujemy i zapraszamy częściej:-)

           

Mamo, Tato kochamy Was!

Tuż przed Dniem Mamy odbyło się w szkole przedstawienie dla kochanych Mam i Tatusiów. Dzieci zaśpiewały, zatańczyły i powiedziały wiele pięknych słów do swych rodziców. Były całusy, uściski i drobne upominki. Oby każdy dzień był tak kolorowy i wesoły jak ten.

Życzymy zdrowia, uśmiechu i radości dla wszystkich Mam i Tatusiów.

      

To LEGO, kolego!

Niebywała frajda dla każdego miłośnika klocków LEGO czekała na nas na warsztatach w Bricks 4 Kidz. Dzieci tworzyły budowle i pojazdy, które dzięki specjalnym silniczkom, poruszały się.

          

Album o Polsce

Pod koniec kwietnia odbyły się kolejne warsztaty Kreatywna Przedszkolandia. Stworzyliśmy album o Polsce, naszym pięknym kraju, w którym jest mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć i docenić.

       

    

Alleluja!

Wielkanoc to czas radości, nadziei oraz wzmacniania wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Niech Zmartwychwstanie Jezusa, które niesie odrodzenie, napełni nas pokojem i wiarą, a wspólne świętowanie przyniesie radość oraz wzajemną życzliwość. Zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich przyjaciół Przedszkolandii 🐣🐣

Warsztaty wielkanocne z jajkiem i zającem:-)

W ostatnim tygodniu marca zgromadziliśmy się na naszych warsztatach Kreatywna Przedszkolandia. Wykonaliśmy piękne ozdoby wielkanocne i spędziliśmy miło czas. Serdeczne dzięki dla Pani Małgosi, mamy Julci, za pomoc przy szyciu naszych ozdób:-) 

                

Tydzień z teatrem

Pacynki, kukiełki, jawajki i marionetki zajmowały nas przez cały ostatni tydzień. Na kilka dni Przedszkolandia zamieniła się w teatrzyk. Niektóre dzieci odkryły w sobie talent aktorski i czuły się świetne w roli aktorów. Miłym akcentem kończącym tydzień teatralny było szkolne przedstawienie z okazji Dnia Kobiet, podczas którego przedszkolaki mogły podziwiać rewelacyjną grę aktorską starszych kolegów.

                  

Muzyka łagodzi obyczaje

Przełom lutego i marca był w Przedszkolandii bardzo… głośny. Z daleka można było usłyszeć, że trwa tydzień poświęcony muzyce i instrumentom muzycznym. Dzieci grały na gitarze, dzwonkach, trójkątach, marakasach i wielu innych instrumentach. Okazało się, że zgrana z nas orkiestra:-)

         

Świętujemy z Babcią i Dziadkiem

W ostatni wtorek lutego gościliśmy w Przedszkolandii nasze drogie Babcie i Dziadków. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny. Okazało się, że są znakomitymi tancerzami, świetnie recytują wiersze i śpiewają piosenki. Gościom bardzo podobał się występ. Były brawa, całusy, przytulasy oraz wspólne zdjęcia. Miło było gościć w przedszkolnych progach nasze kochane Babcie i Dziadków:-)

          

Baśniowy tydzień w Przedszkolandii

Ostatnie dni stycznia upłynęły nam pod znakiem baśni i bajek. Były czarodziejskie różdżki, zamki, smok, król i inne postacie z baśni i bajek. To był bajecznie fajny czas. Szkoda tylko, że było nas tak mało… Wracajcie do zdrowia kochane skarby.

             

Prezenty dla Babci i Dziadka  piąte warsztaty z cyklu Kreatywna Przedszkolandia 

W ostatni piątek stycznia spotkaliśmy się po raz kolejny na naszych warsztatach. Tematem przewodnim było Święto Babci i Dziadka. Dzieci, wspólnie z rodzicami, wykonały upominki z okazji Ich święta. Przy okazji udało nam się poćwiczyć dodawanie i odejmowanie… cukierków:-)        

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy zdrowia, uśmiechu i radości z wnucząt⚘

  

🌲Wesołych Świąt🌲

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku, kochanym przedszkolakom, ich rodzicom i najbliższym życzymy zdrowia, spokoju i radości. Cieszmy się, że możemy, po raz kolejny, uczestniczyć w tajemnicy Bożego Narodzenia.

Świąteczne warsztaty Kreatywna Przedszkolandia za nami!

Dziś odbyły się czwarte warsztaty z cyklu Kreatywna Przedszkolandia. Świąteczny nastrój, zapach choinki i suszonych pomarańczy opanował całą Przedszkolandię. W tajniki sztuki florystycznej wprowadziła nas Pani Magdalena Duda prezentując specyfikę swojej pracy i ciężką (dzieci oceniły, że nie aż tak bardzo) skrzynkę z narzędziami potrzebnymi do wykonywania dekoracji. Kolejnym punktem spotkania było dekorowanie przygotowanych choinek. Wszystkim sprawiło to wiele radości, a najwięcej dzieciom, które doskonale wiedziały jakie ozdoby chcą umieścić na swoich drzewkach. Choineczki wykonane przez Panią Dyrektor, dzieci i rodziców będą cudowną ozdobą domu lub prezentem świątecznym dla kogoś bliskiego. Pani Magdzie serdecznie dziękujemy za twórczą wizytę i pomoc w ozdabianiu naszych choineczek.

         

Nasza przedszkolna choineczka ubrana:-)

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za przygotowanie tak pięknych ozdób. Nasza choinka jest wyjątkowa.

   

“Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem, bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę…”

Długo wyczekiwany gość, Święty Mikołaj, przybył do dzieci 6. grudnia wcześnie rano i obdarował je wspaniałymi prezentami. Było coś zdrowego, edukacyjnego, coś na słodko i coś, co dzieci uwielbiają czyli zabaweczka. Do zobaczenia za rok Święty Mikołaju. Będziemy grzeczni:-)

   

Podziel się misiem – trzecie warsztaty z cyklu Kreatywna Przedszkolandia

W ostatni piątek listopada spotkaliśmy się w Przedszkolandii z naszymi rodzicami, aby wspólnie sprawić uśmiech na buźkach dzieci z Domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Kielcach. Wszystkie przedszkolaki przyniosły tego dnia, zakupione wcześniej, przytulanki i wspólnie z rodzicami zapakowały je i podpisały…
Następnego dnia, 25. listopada, dokładnie w Dzień pluszowego misia, przytulanki zostały dostarczone i wręczone kochanym dzieciaczkom. Było duuuuuużo radości i uśmiechów. Uwielbiamy takie akcje, a jeszcze bardziej naszych rodziców. Serdeczne dzięki za zakup przytulanek:-)

     

Nadchodzą dinozaury:-)

Diplodoki, tyranozaury, stegozaury i triceratopsy opanowały w ostatnim tygodniu naszą Przedszkolandię. Zamieszkały w stworzonym przez  nas prehistorycznym kąciku. Było nam miło ich gościć:-)

   

Chcesz być zdrowy, tak jak ryba? Jedz owoce i warzywa…”

Jeden z ostatnich tygodni poświęciliśmy na omówienie zagadnień związanych z higieną i dbaniem o zdrowie.

  

Nasza spiżarnia

Dzięki naszym kochanym rodzicom, stworzyliśmy w Przedszkolandii spiżarnię. Dzieci przyniosły soki, dżemy, ogórki kiszone oraz inne smaczne przetwory. Już za chwilę zaczniemy degustację tych naszych domowych specjałów… Smacznego!

 

Jesienny zielnik – drugie warsztaty z cyklu Kreatywna Przedszkolandia 

W ostatni piątek października spotkaliśmy się po raz drugi na naszych twórczych warsztatach. Stworzyliśmy piękny, kolorowy i pełen suszonych liści zielnik. Było tak miło i ciekawie, że nawet Pani Jesień przybyła i podarowała nam kilka dodatkowych liści i innych jesiennych skarbów:-)

   

Owoce górą!

Cały ostatni tydzień upłynął nam pod znakiem owoców. Był sklep z owocami, wierszyki o owocach, owocowe prace plastyczne, owocowy teatrzyk, a nawet gotowanie kompotu z jabłek i truskawek. Pysznie, zdrowo, owocowo:-)

Wspomnienia z wakacji – pierwsze warsztaty z cyklu Kreatywna Przedszkolandia 

W piątek, 29. września, w naszej Przedszkolandii odbyły się warsztaty podczas których dzieci, wspólnie z rodzicami, wykonały trzy ogromne wakacyjne kartki. Bardzo się cieszymy ze spotkania i z efektów wspólnej pracy. Do zobaczenia na następnych warsztatach już za niecały miesiąc:-)