>

Nasze aktualności

Idzie jesień!

Wielkimi krokami zbliża się do nas piękna, złota polska jesień. Choć temperatury w ciągu dnia przypominają bardziej lato, to poranki, wieczory i noce wskazują na to, że naprawdę jesień szykuje się do nadejścia. W przedszkolu również poczuliśmy już jesień, bo tematyka ostatniego tygodnia związana była właśnie z wczesną jesienią, grzybami, zmieniającymi kolory liśćmi i wieloma innymi oznakami zbliżającej się nowej pory roku.

Przedszkolaki bezpieczne na drodze!

Jeden z ostatnich tygodni poświęcony był bezpiecznemu zachowaniu się na drodze. Dzieci zapoznały się z zasadami przechodzenia przez jezdnię przy sygnalizacji świetlnej, jak również w sytuacji gdy jej nie ma, poznały podstawowe znaki, sprawdziły czy odblaski działają i uświadomiły sobie jak ważne jest korzystanie z fotelika samochodowego podczas jazdy. To był ciekawy tydzień z bardzo ważną tematyką!

Pierwsze dni w przedszkolu za nami!

Pierwsze dni w naszej Przedszkolandii okazały się bardzo radosne i, mimo obaw, pełne uśmiechu. Dzieci dzielnie rozstawały się ze swoimi rodzicami i odważnie zostawały w przedszkolu. Można nazwać ich więc bohaterami tygodnia. Takich małych dzielnych przedszkolaków jest w naszej grupie osiemnaścioro. Tak trzymać dzieciaczki 😊

Rozpoczynamy nowy rok szkolny!

Drodzy rodzice dzieci, które uczęszczać będą w roku szkolnym 2020/2021 do Punktu Przedszkolnego “Przedszkolandia” w Szkole Podstawowej im. gen. Tadeusza Buka w Mójczy, rok szkolny rozpoczniemy w najbliższy wtorek o godzinie 10.00 spotkaniem organizacyjnym, na które zapraszam rodziców w celu ustalenia najważniejszych spraw związanych z funkcjonowaniem przedszkola w rozpoczynającym się roku szkolnym. Spotkanie z rodzicami odbędzie się, jeśli pogoda na to pozwoli, na zewnątrz budynku szkolnego, przy wejściu do przedszkola, od strony placu zabaw.

Dzielnych przedszkolaków zapraszamy do zabawy w przedszkolu kolejnego dnia, w środę, z samego rana 😊

Lato jest już z nami. Cieszmy się wakacjami!

Rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. Obfitował on w wiele wspaniałych doświadczeń, nowych wrażeń i miłych wspomnień. Zakończyliśmy również trwające ponad trzy miesiące zdalne nauczanie. Dziękujemy kochanym Rodzicom za współpracę, szczególnie tę w okresie nauki zdalnej. Był to dla nas wszystkich trudny czas, pełen obaw, niepewności i pracy. Podziwiamy Was, kochani Rodzice za zaangażowanie w pracę z dziećmi i dziękujemy za prace udostępniane na naszej grupie i wszystkie uśmiechnięte buźki małych uczniów.

Kochane dzieci, życzymy Wam zdrowych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu 😊

Od dziecka dla dziecka

W związku z obchodzonym w zeszłym tygodniu Dniem Dziecka, dzieciaczki z naszego przedszkola wzięły udział w akcji “Od dziecka dla dziecka”, w ramach której wykonały prace plastyczne dla pozostałych przedszkolaków oraz nagrały filmy z życzeniami, z których powstała krótka prezentacja. Podczas oglądania przesłanych filmów łezka zakręciła się w naszych oczach. Nie chodzi tylko o tęsknotę za przedszkolem, chodzi głównie o tęsknotę za wspólną zabawą, nauką i przebywaniem razem. Oto prace dzieci uwiecznione na wspólnej fotografii…

Dzień Dziecka

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka, święto, które uchwalono w 1954 roku dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw najmłodszych zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji życzymy kochanym przedszkolakom oraz wszystkim dzieciom jak najwięcej powodów do uśmiechu i radości. Bądźcie zdrowe, szczęśliwe i pełne energii!

Laurka dla Mamy i Taty

W ostatnim tygodniu podejmowaliśmy temat “Święto rodziców”, była to dobra okazja żeby zainaugurować akcję “Laurka dla Mamy i Taty”. Dziękuję za zdjęcia z przepięknymi karteczkami, które dzieci stworzyły dla swoich rodziców. Gratuluję dzieciom pomysłów i wykonania takich cudnych laurek. Takich prezentów nigdy za wiele. Kochani Rodzice możecie być dumni z Waszych dzieci. 

Poniższy kolaż niech będzie pamiątką z nieco innego niż się spodziewaliśmy świętowania Dnia Mamy w przedszkolu. Najważniejsze, że Wy dzieci – nasze pociechy, jesteście obok 😚

Święto wszystkich Mam!

Wszystkim kochanym Mamom życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości oraz wielu chwil przepełnionych radością i optymizmem. Niech każdego dnia na Waszych twarzach gości uśmiech, a miłość, którą obdarowujecie swoje dzieci wraca do Was przez cały czas, tak aby Dzień Matki trwał cały rok.

Wszystkiego najlepszego!

Czas leci, a za oknem kwitnie maj…

Przyroda za oknem zdążyła już w pełni rozkwitnąć wiosennym blaskiem, dookoła pachnie bzem i świeżo skoszoną trawą. Jest czym się cieszyć i co podziwiać. U nas w Przedszkolandii praca toczy się swoim rytmem. Nadal pracujemy zdalnie, realizując propozycje zajęć, zabaw i prac, których dzieci stworzyły już okazałą kolekcję. Udało nam się omówić i dokładnie przeanalizować wiele zagadnień, którym poświęciliśmy kolejne tygodnie zdalnego nauczania. Pracowaliśmy nad tematami związanymi z następującymi zagadnieniami:

Wiosenne przebudzenia,

Wiosenne powroty,

Wielkanoc,

Wiosna na wsi,

Dbamy o przyrodę,

Moja miejscowość, mój region,

Moja ojczyzna. 

W bieżącym tygodniu zajmujemy się z zagadnieniami związanymi z tematem Łąka w maju, bo przecież trwa najpiękniejszy miesiąc w roku. A dziś jest szczególny dzień dla wszystkich Polaków – setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II, naszego kochanego Ojca Świętego. Pamiętajmy o nim w modlitwie i rozważaniach.

Nauka zdalna w Przedszkolandii

Aż trudno uwierzyć, ale już od ponad miesiąca uczymy się zdalnie. Jest to duże wyzwanie dla nauczycieli, dzieci, ale przede wszystkim dla rodziców. Z dnia na dzień to oni właśnie stali się nauczycielami w “domowych przedszkolach i szkołach”. Dzięki ich sile, zaangażowaniu i cierpliwości możliwa jest dalsza edukacja dzieci. Nie inaczej jest w naszej Przedszkolandii. Rodzice sumiennie pracują z dziećmi w domu, realizując wysyłane codziennie, poprzez jeden z komunikatorów, zadania do wykonania. Efekty pracy dzieci widoczne są na zdjęciach, które rodzice zamieszczają na grupie “Nasze Przedszkolaki”. Miło jest zobaczyć tyle uśmiechniętych buziek. Wszyscy już bardzo za sobą tęsknimy i chcielibyśmy już spotkać się w naszym kolorowym przedszkolu. Do zobaczenia kochani!

Serdeczne podziękowania dla rodziców, za wszystkie zrealizowane z dziećmi zabawy, aktywności i prace👍

Zdrowych świąt!

Wszystkim kochanym dzieciom i rodzicom życzę zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech zmartwychwstały Chrystus napełni nasze serca wiarą, że niedługo wszystko wróci do normy, nadzieją, że wkrótce będziemy mogli znów spotkać się z rodziną i przyjaciółmi oraz miłością do ludzi i świata. Alleluja!🐣

Zostańmy w domu!

Wydarzenia ostatnich tygodni i sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy zmuszają nas do tego, żeby pozostać w swoich domach i trwać w izolacji społecznej. Z dnia na dzień wszyscy musieliśmy zmienić nasze plany, codzienną rutynę i podporządkować się kolejnym obostrzeniom wprowadzanym po to, aby skala zachorowań nie była tak ogromna jak w innych krajach. Codziennie zdajemy egzamin z dojrzałości i odpowiedzialności społecznej. Naszą postawą okazujemy szacunek lekarzom, policjantom i przedstawicielom innych służb, które toczą walkę z wirusem na pierwszej linii frontu. Jeśli tylko możemy, zostańmy w domu i poświęćmy ten czas na lepsze poznanie naszych najbliższych, ich potrzeb, zainteresowań i pasji. Bądźmy razem… po prostu. Zostańmy w domu.

W karnawale same bale

I tak też było u nas. Pod koniec lutego dzieci licznie zgromadziły się na sali gimnastycznej poprzebierane za postaci z bajek, policjantów i strażaków. Niektórych z nich nie można było rozpoznać. Zabawę rewelacyjnie poprowadzili animatorzy z grupy Mat-Art. Zabawa, tańce i konkursy bardzo podobały się dzieciom.

Wizyta w bibliotece szkolnej

Wszyscy doskonale wiedzą, że dzieci uwielbiają słuchać bajek, opowiadań, baśni i wierszy czytanych przez najbliższych. U nas w przedszkolu również sporo czytamy. Mamy nawet specjalny kącik relaksu, gdzie codziennie siadamy i spotykamy się z ulubionymi bohaterami dziecięcej literatury. Aby uzupełnić naszą przedszkolną biblioteczkę udaliśmy się pewnego zimowego dnia do szkolnej biblioteki. Poznaliśmy zasady panujące w tym magicznym miejscu, wypożyczyliśmy kilka ciekawych książek i od razu zabraliśmy się za ich czytanie.

Kochamy nasze babcie i dziadków

Styczeń kojarzy nam się ze śniegiem, zimą i dwoma ważnymi świętami – Dniem babci i Dniem dziadka. Dzieci z przedszkola przygotowały dla kochanych babć i dziadków niespodziankę w postaci krótkiego występu. Pięknie zaśpiewały, zatańczyły, a na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.

Naszym kochanym babciom i dziadkom życzymy zdrowia, radości i zadowolenia z wnuków:)

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2020

Drodzy przyjaciele Przedszkolandii, niech Święta Bożego Narodzenia będą dla nas wszystkich czasem wolnym od zmartwień, pełnym radości z przebywania z najbliższymi, a Nowy Rok 2020 przyniesie spełnienie marzeń. 

Zbliżają się święta…

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w ciągu całego roku. Czuć już w powietrzu zapach choinki i pierniczków. U nas w przedszkolu ostatni tydzień przed świętami był czasem tworzenia świątecznych ozdób i poznawania bożonarodzeniowych tradycji. Wszyscy razem czekamy na Boże Narodzenie.

Idzie zima, Pani zima…

Zaczął się grudzień, jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Niedługo spadnie śnieg i mróz będzie szczypał w nosy. Pierwszy tydzień grudnia obfitował u nas w wiele radosnych wydarzeń: rozpoczęliśmy zimową tematykę na zajęciach, ubraliśmy naszą przedszkolną choineczkę, gościliśmy Panią Dyrektor, Pan Burmistrza i … Mikołaja. Ten ostatni, miły gość, obdarował dzieci prezentami i obiecał, że za rok również odwiedzi naszą Przedszkolandię.

Pokochaj pluszowego misia…

Tak, tak! W ostatnim tygodniu listopada misie miały swoje święto. Z tej okazji w szkole i w przedszkolu odbyły się ciekawe zajęcia dla wszystkich miłośników pluszowych misiów. W szkole było mnóstwo konkursów i zagadek. W przedszkolu zaś robiliśmy ubranka dla misiów, uczyliśmy się misiowego wierszyka, lepiliśmy misie z masy solnej i bawiliśmy się w misiowe zabawy. Niech żyją pluszowe misie!

Każde dziecko chce być zdrowe i bezpieczne!

Mijający tydzień poświęciliśmy zagadnieniom związanym ze zdrowiem, higieną i bezpieczeństwem. Przedszkolaki poznały piramidę zdrowego żywienia i stylu życia, tym samym dowiedziały się co trzeba jeść i co robić, żeby być zdrowym. Przypomniały sobie zasady dbania o higienę i, co najważniejsze, uświadomiły sobie, że nie należy ufać obcym. To był wspaniały i aktywny tydzień:-)

Jesteśmy Polakami!

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, nasze przedszkolaki przypomniały sobie historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykonaliśmy flagi, kotyliony i uczestniczyliśmy w okolicznościowej akademii. Razem z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, nasza szkoła świętowała 9. rocznicę nadania imienia generała Tadeusza Buka, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

 

Jesienią, jesienią sady się rumienią…

Jeden z ostatnich tygodni poświęciliśmy jesiennym skarbom, które możemy znaleźć w sadzie. Jabłka, gruszki, śliwki… wszystko to przydało się nam do zrobienia pysznych owocowych szaszłyków. Smacznego 🙂

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20. września, w piątek, obchodziliśmy w Przedszkoladnii Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia odwiedziła nas Pani Dyrektor. Wręczyła dzieciom okolicznościowe upominki, przeczytała opowiadanie i poczęstowała dzieci słodyczami. Dzieci odwdzięczyły się piosenką. Tego dnia było jeszcze kilka atrakcji dla przedszkolaków m.in. malowanie twarzy. Kochane przedszkolaki życzymy Wam dużo zdrowia i radości 🙂

Witaj szkoło!

2. września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Niech będzie on bezpieczny, ciekawy i pełen dobrych doświadczeń. Powodzenia 🙂

Rok szkolny dobiegł końca

19. czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, podczas którego pożegnaliśmy uczniów klasy ósmej. W trakcie uroczystości podziękowaliśmy również naszej kochanej Pani dyrektor za życzliwość i wieloletnią, udaną współpracę.  Powitaliśmy również nową Panią dyrektor szkoły i życzyliśmy jej powodzenia i spełnienia się w nowej roli. Następnie udaliśmy się do swoich klas i wręczyliśmy dzieciom dyplomy i pamiątki.

Wszystkim dzieciom, małym i dużym, życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu:-)

II Przegląd Artystyczny Przedszkoli za nami

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się w Sukowie  turniej tańca pod hasłem Roztańczony Przedszkolak na scenie. Podczas turnieju zaprezentowało się 11 grup tanecznych podzielonych na dwie kategorie: punkty przedszkolne i oddziały przedszkolne. Nasza Przedszkolandia zdobyła w tym roku wyróżnienie w młodszej grupie. Zdobyliśmy nagrody rzeczowe: malowanki, kredę, zestaw do robienia baniek mydlanych oraz pamiątkowe medale. Miło było spotkać rówieśników z innych placówek i razem spędzić czas.

Niech żyją rodzice!

W mijającym tygodniu obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla rodziców wierszyki i piosenki. Na koniec wykonały, gorąco przyjęty przez zgromadzonych gości, taniec. Naszym kochanym przedszkolnym rodzicom życzymy zdrowia, radości i uśmiechu. Wszystkiego dobrego:-)

Wycieczka do Bałtowa

23. maja, wraz z uczniami młodszych klas szkoły podstawowej, przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Bałtowa. Udało nam się zwiedzić Jura Park, Zwierzyniec, Park Miniatur oraz Sabatówkę czyli największe atrakcje kompleksu. Pogoda i humory dzieci dopisały. Wycieczka była ciekawa i niezapomniana.

Magia Karmelu

28. marca nasze kochane przedszkolaki odwiedziły manufakturę słodyczy – Magię Karmelu. Poznały sposób tworzenia lizaków i cukierków, a następnie samodzielnie wykonały przepyszne słodkości. Na koniec słodkiej wizyty dzieci miały możliwość skorzystania z bawialni, która znajduje się na miejscu. Magię Karmelu słodko polecamy:-)

Babcia i Dziadek doskonale wiedzą, jak się z wnuczkami dzielić swoją wiedzą.

Ostatniego lutego Przedszkolandię odwiedzili Babcie i Dziadkowie naszych kochanych przedszkolaków. Dzieci stanęły na wysokości zadania i pięknie zaprezentowały krótki program artystyczny. Podziękowały tym samym za wszelkie zasady, które Babcia i Dziadek im wpajają oraz wiedzę, którą im przekazują. Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia i radości z wnucząt.

Bal nad bale…

4. stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Na balu spotkały się księżniczki, żołnierze, policjanci, piraci, a nawet biedronki. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Były  tańce, zabawy i konkursy. Dla każdego coś miłego. Zabawę rewelacyjnie poprowadziła grupa Mat-Art.

Wesołych Świąt:-)

Wszystkim przyjaciołom Przedszkolandii życzymy radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i obfitości łask od nowonarodzonego Jezusa na wszystkie dni Nowego Roku🎄

To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj Święty

W piątek odwiedził nas długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Dzieci wypatrzyły go przez okno. Dźwigał worek pełen prezentów i zbliżał się do naszego przedszkola. Z wypiekami na twarzy dzieci przywitały Mikołaja, zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk i … otrzymały upragnione prezenty. Warto było czekać i być grzecznym;-)

Choineczka

Dziś udało nam się pięknie udekorować naszą malutką, przedszkolną choineczkę. Jest śliczna:-)

Grupa Rekonstrukto w naszej szkole

W poniedziałek, 10. grudnia, członkowie Grupy Artystycznej Rekonstrukto zaprezentowali w szkole pokaz historyczny Ku niepodległej czyli opowieść o tym jak bohatetowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Panowie w strojach żołnierza i mundurze galowym Józefa Piłsudskiego zaprezentowali naszym uczniom lekcję historii upamiętniającą dążenia Polaków do niepodległości. W ciekawy sposób opowiedzieli sytuację pod zaborami oraz rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego. Każdy uczeń zapamiętał wiele istotnych informacji związanych z historią naszego państwa.

Mamy spiżarnię!

Pod koniec listopada udało nam się, po raz kolejny, stworzyć przedszkolną spiżarnię. Znalazły w niej swoje miejsce soki, dżemy, ogórki, a nawet marynowana papryka. Teraz czas na degustację pysznych i zdrowych przetworów pełnych witaminek:-)

Pokochaj pluszowego misia…

W ostatnich dniach listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, które organizowane były w szkole. Ciekawe zajęcia, pełne misiowych wrażeń bardzo podobały się dzieciom. Nasze kochane przedszkolaki włączyły się również w szkolną akcję zbiórki pluszaków dla dzieci z oddziału onkologicznego. Za  wsparcie tej akcji serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom.

Miś Kazik wyrusza w świat

Dokładnie 25. listopada, czyli w dniu Pluszowego Misia, nasz przedszkolny miś Kazik wyruszył w podróż po domach naszych przedszkolaków, aby wspólnie z nimi słuchać bajek, baśni i wierszy czytanych przez rodziców. Razem z misiem Kazikiem podróżuje teczka podróży misia, w której dzieci wspólnie z rodzicami dokumentują przebieg wizyty w swoim domu. Kiedy miś Kazik odwiedzi już domy wszystkich dzieci z naszego przedszkola, to pewnie wyruszy w dalszą podróż, tym razem do domów uczniów naszej szkoły.

Drogi misiu Kaziku, życzymy Ci pięknych podróży w świat ulubionych dziecięcych opowieści:-)

Hej zabawa, zabawa…

11. października grupa dzieci, które zdobyły w czerwcu drugie miejsce na I Gminnym Przeglądzie Artystycznym Przedszkoli – Roztańczony Przedszkolak na scenie, udała się do bawialni Bajkowa Kraina na dwugodzinną zabawę. Dziecięcych uśmiechów i radości nie było końca. Kochanym dzieciom składamy jeszcze raz serdeczne gratulacje:-)

Przedszkolaki znają znaki

Ostatni tydzień września  poświęciliśmy bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dzieci dzielnie ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię, poznawały znaki drogowe, numery alarmowe, a wszystko po to, żeby czuć się bezpiecznie na drodze.

Planetarium w szkole

24. września naszą szkołę odwiedziło… mobilne planetarium. Podczas seansu  zabrano nas w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Przedszkolaki były zachwycone mogąc oglądać z bliska planety naszego Układu Słonecznego. Pokazy dostarczyły niezapomnianych wrażeń i rozbudziły wyobraźnię dzieci.

Szczęśliwego nowego roku… szkolnego;-)

W poniedziałek, 3. września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Wszystkim uczniom, małym i dużym, życzymy cudownych wędrówek w świat wiedzy. Powodzenia!

Nadeszły wakacje!

I stało się… Dziś zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Jaki to był rok? Na pewno kreatywny, roztańczony, rozśpiewany, wesoły i kolorowy. Niech wakacje również przyniosą nam radość i nowe odkrycia. Wszystkim kochanym przedszkolakom życzę wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

  

Roztańczona  Przedszkolandia

W ostatni wtorek roku szkolnego, w zaprzyjaźnionej szkole w Sukowie, odbył się I Gminny Przegląd Artystyczny Przedszkoli – Roztańczony Przedszkolak na Scenie. Nasze dzieci, tańcząc Wiewióreczkę, zdobyły II miejsce w kategorii punktów przedszkolnych. Każde dziecko otrzymało medal. Oprócz tego otrzymaliśmy nagrody rzeczowe – kręgle i grę planszową oraz zaproszenie do bawialni Bajkowa Kraina dla całej grupy. Wisienką na torcie okazał się puchar, który przedszkolaki mogły wznieść zaraz po otrzymaniu. To było piękne doświadczenie dla naszych dzieci. Oby więcej takich twórczych wydarzeń. Gratulujemy naszym małym artystom:-)

        

Gminny Dzień Dziecka

W ostatnim czasie – 3. czerwca – Przedszkolandia, w towarzystwie starszych koleżanek, reprezentowała naszą szkołę na obchodach Dnia Dziecka w Daleszycach. Było miło zatańczyć Wiewióreczkę dla tak licznie zgromadzonej widowni. Wszystkim dzieciom, małym i dużym, wszystkiego najlepszego z okazji ich święta:-)

  

Karate w Przedszkolandii

W ostatnim tygodniu maja odwiedził nas sensei Mariusz Banasik i poprowadził zajęcia karate. Najpierw była rozgrzewka, zajęcia właściwe, pokaz uderzeń, a na koniec zabawy i pokaz kata. Wszytko to w ramach majowych warsztatów Kreatywna Przedszkolandia. Dziękujemy i zapraszamy częściej:-)

           

Mamo, Tato kochamy Was!

Tuż przed Dniem Mamy odbyło się w szkole przedstawienie dla kochanych Mam i Tatusiów. Dzieci zaśpiewały, zatańczyły i powiedziały wiele pięknych słów do swych rodziców. Były całusy, uściski i drobne upominki. Oby każdy dzień był tak kolorowy i wesoły jak ten.

Życzymy zdrowia, uśmiechu i radości dla wszystkich Mam i Tatusiów.

      

To LEGO, kolego!

Niebywała frajda dla każdego miłośnika klocków LEGO czekała na nas na warsztatach w Bricks 4 Kidz. Dzieci tworzyły budowle i pojazdy, które dzięki specjalnym silniczkom, poruszały się.

          

Album o Polsce

Pod koniec kwietnia odbyły się kolejne warsztaty Kreatywna Przedszkolandia. Stworzyliśmy album o Polsce, naszym pięknym kraju, w którym jest mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć i docenić.

       

    

Alleluja!

Wielkanoc to czas radości, nadziei oraz wzmacniania wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Niech Zmartwychwstanie Jezusa, które niesie odrodzenie, napełni nas pokojem i wiarą, a wspólne świętowanie przyniesie radość oraz wzajemną życzliwość. Zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich przyjaciół Przedszkolandii 🐣🐣

Warsztaty wielkanocne z jajkiem i zającem:-)

W ostatnim tygodniu marca zgromadziliśmy się na naszych warsztatach Kreatywna Przedszkolandia. Wykonaliśmy piękne ozdoby wielkanocne i spędziliśmy miło czas. Serdeczne dzięki dla Pani Małgosi, mamy Julci, za pomoc przy szyciu naszych ozdób:-) 

                

Tydzień z teatrem

Pacynki, kukiełki, jawajki i marionetki zajmowały nas przez cały ostatni tydzień. Na kilka dni Przedszkolandia zamieniła się w teatrzyk. Niektóre dzieci odkryły w sobie talent aktorski i czuły się świetne w roli aktorów. Miłym akcentem kończącym tydzień teatralny było szkolne przedstawienie z okazji Dnia Kobiet, podczas którego przedszkolaki mogły podziwiać rewelacyjną grę aktorską starszych kolegów.

                  

Muzyka łagodzi obyczaje

Przełom lutego i marca był w Przedszkolandii bardzo… głośny. Z daleka można było usłyszeć, że trwa tydzień poświęcony muzyce i instrumentom muzycznym. Dzieci grały na gitarze, dzwonkach, trójkątach, marakasach i wielu innych instrumentach. Okazało się, że zgrana z nas orkiestra:-)

         

Świętujemy z Babcią i Dziadkiem

W ostatni wtorek lutego gościliśmy w Przedszkolandii nasze drogie Babcie i Dziadków. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny. Okazało się, że są znakomitymi tancerzami, świetnie recytują wiersze i śpiewają piosenki. Gościom bardzo podobał się występ. Były brawa, całusy, przytulasy oraz wspólne zdjęcia. Miło było gościć w przedszkolnych progach nasze kochane Babcie i Dziadków:-)

          

Baśniowy tydzień w Przedszkolandii

Ostatnie dni stycznia upłynęły nam pod znakiem baśni i bajek. Były czarodziejskie różdżki, zamki, smok, król i inne postacie z baśni i bajek. To był bajecznie fajny czas. Szkoda tylko, że było nas tak mało… Wracajcie do zdrowia kochane skarby.

             

Prezenty dla Babci i Dziadka  piąte warsztaty z cyklu Kreatywna Przedszkolandia 

W ostatni piątek stycznia spotkaliśmy się po raz kolejny na naszych warsztatach. Tematem przewodnim było Święto Babci i Dziadka. Dzieci, wspólnie z rodzicami, wykonały upominki z okazji Ich święta. Przy okazji udało nam się poćwiczyć dodawanie i odejmowanie… cukierków:-)        

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy zdrowia, uśmiechu i radości z wnucząt⚘

  

🌲Wesołych Świąt🌲

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku, kochanym przedszkolakom, ich rodzicom i najbliższym życzymy zdrowia, spokoju i radości. Cieszmy się, że możemy, po raz kolejny, uczestniczyć w tajemnicy Bożego Narodzenia.

Świąteczne warsztaty Kreatywna Przedszkolandia za nami!

Dziś odbyły się czwarte warsztaty z cyklu Kreatywna Przedszkolandia. Świąteczny nastrój, zapach choinki i suszonych pomarańczy opanował całą Przedszkolandię. W tajniki sztuki florystycznej wprowadziła nas Pani Magdalena Duda prezentując specyfikę swojej pracy i ciężką (dzieci oceniły, że nie aż tak bardzo) skrzynkę z narzędziami potrzebnymi do wykonywania dekoracji. Kolejnym punktem spotkania było dekorowanie przygotowanych choinek. Wszystkim sprawiło to wiele radości, a najwięcej dzieciom, które doskonale wiedziały jakie ozdoby chcą umieścić na swoich drzewkach. Choineczki wykonane przez Panią Dyrektor, dzieci i rodziców będą cudowną ozdobą domu lub prezentem świątecznym dla kogoś bliskiego. Pani Magdzie serdecznie dziękujemy za twórczą wizytę i pomoc w ozdabianiu naszych choineczek.

         

Nasza przedszkolna choineczka ubrana:-)

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za przygotowanie tak pięknych ozdób. Nasza choinka jest wyjątkowa.

   

“Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem, bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę…”

Długo wyczekiwany gość, Święty Mikołaj, przybył do dzieci 6. grudnia wcześnie rano i obdarował je wspaniałymi prezentami. Było coś zdrowego, edukacyjnego, coś na słodko i coś, co dzieci uwielbiają czyli zabaweczka. Do zobaczenia za rok Święty Mikołaju. Będziemy grzeczni:-)

   

Podziel się misiem – trzecie warsztaty z cyklu Kreatywna Przedszkolandia

W ostatni piątek listopada spotkaliśmy się w Przedszkolandii z naszymi rodzicami, aby wspólnie sprawić uśmiech na buźkach dzieci z Domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Kielcach. Wszystkie przedszkolaki przyniosły tego dnia, zakupione wcześniej, przytulanki i wspólnie z rodzicami zapakowały je i podpisały…
Następnego dnia, 25. listopada, dokładnie w Dzień pluszowego misia, przytulanki zostały dostarczone i wręczone kochanym dzieciaczkom. Było duuuuuużo radości i uśmiechów. Uwielbiamy takie akcje, a jeszcze bardziej naszych rodziców. Serdeczne dzięki za zakup przytulanek:-)

     

Nadchodzą dinozaury:-)

Diplodoki, tyranozaury, stegozaury i triceratopsy opanowały w ostatnim tygodniu naszą Przedszkolandię. Zamieszkały w stworzonym przez  nas prehistorycznym kąciku. Było nam miło ich gościć:-)

   

Chcesz być zdrowy, tak jak ryba? Jedz owoce i warzywa…”

Jeden z ostatnich tygodni poświęciliśmy na omówienie zagadnień związanych z higieną i dbaniem o zdrowie.

  

Nasza spiżarnia

Dzięki naszym kochanym rodzicom, stworzyliśmy w Przedszkolandii spiżarnię. Dzieci przyniosły soki, dżemy, ogórki kiszone oraz inne smaczne przetwory. Już za chwilę zaczniemy degustację tych naszych domowych specjałów… Smacznego!

 

Jesienny zielnik – drugie warsztaty z cyklu Kreatywna Przedszkolandia 

W ostatni piątek października spotkaliśmy się po raz drugi na naszych twórczych warsztatach. Stworzyliśmy piękny, kolorowy i pełen suszonych liści zielnik. Było tak miło i ciekawie, że nawet Pani Jesień przybyła i podarowała nam kilka dodatkowych liści i innych jesiennych skarbów:-)

   

Owoce górą!

Cały ostatni tydzień upłynął nam pod znakiem owoców. Był sklep z owocami, wierszyki o owocach, owocowe prace plastyczne, owocowy teatrzyk, a nawet gotowanie kompotu z jabłek i truskawek. Pysznie, zdrowo, owocowo:-)

Wspomnienia z wakacji – pierwsze warsztaty z cyklu Kreatywna Przedszkolandia 

W piątek, 29. września, w naszej Przedszkolandii odbyły się warsztaty podczas których dzieci, wspólnie z rodzicami, wykonały trzy ogromne wakacyjne kartki. Bardzo się cieszymy ze spotkania i z efektów wspólnej pracy. Do zobaczenia na następnych warsztatach już za niecały miesiąc:-)